Leki bez recepty – czy potrafimy leczyć się trafnie i bezpiecznie?

Lecząc się lekami zarejestrowanymi w kategorii dostępności bez recepty (OTC) tak naprawdę stajemy się lekarzami. Jeszcze niedawno duża część leków z tej grupy była przepisywana przez lekarza. Czy jesteśmy do tej roli przygotowani? Czy informacje z reklam nam do tego wystarczą?

Nadchodzi jesień, podczas której nie oprzemy się bólom głowy, przeziębieniom i ich powikłaniom. Będziemy siedzieć dłużej w pracy i będą nas boleć plecy. Również inne dolegliwości zaczną się pojawiać częściej. Warto przygotować się do powakacyjnej rzeczywistości, przez zabezpieczenie sobie właściwego źródła informacji, jak możemy sobie pomóc. Podjęcie się samodzielnego leczenia wymaga pewnego uporządkowania elementarnej wiedzy o swoim organizmie i dolegliwościach oraz wymaga źródła obiektywnej informacji o lekach, którymi się możemy leczyć.Takie wsparcie dla wszystkich zapewnia serwis internetowy www.lekiotc24.pl , który jest unikalnym serwisem poradnikowym łączącym dolegliwości z lekami, które możemy zastosować samodzielnie.Serwis zawiera informacje o dolegliwościach, które mogą być leczone lekami bez recepty z przejściem do konkretnych leków obecnych na rynku, poprzez poradę, kiedy można się leczyć samemu a kiedy pójść do lekarza. Serwis zawiera również wyszukiwarkę leków na opisane w nim dolegliwości, z uwzględnieniem ich aktualnej obecności na rynku.

Serwis zawiera ponadto wskazówki dotyczące bezpieczeństwa leczenia się lekami bez recepty, wskazówki dotyczące zasad bezpiecznego stosowania leków, stosowania leków w ciąży i u dzieci, podstawowe wskazówki co robić w przypadku przedawkowania leku.

Jeśli boli cię głowa, brzuch, plecy, masz katar lub twoje dziecko jest przeziębione, przeczytaj jak i czym możesz się leczyć samodzielnie, a kiedy trzeba pójść do lekarza. Możesz też wyszukać konkretny lek ale wtedy radzimy zapoznać się ze wskazówkami zawartymi w rozdziale o odpowiedniej chorobie.

Serwis jest naszym serwisem autorskim. Informacje w serwisie oparte są na dwóch naszych książkach „Vademecum Leków – jak bezpiecznie stosować leki bez recepty” oraz „Leki bez recepty dla dzieci”, aktualne informacje o lekach pochodzą z naszej stale aktualizowanej bazy informacji lekach.
Trwa ładowanie komentarzy...